Vishay Dale CMF55825R00DHR6
Part No.:
CMF55825R00DHR6
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CMF55825R00DHR6.pdf
Description:
RES 825 OHM 1/2W .5% AXIAL
Shipping
Inventory:866
Comments
CMF55825R00DHR6 Specifications
Product Status:
Obsolete
Resistance:
825 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)