Vishay Dale CMF6013K700FKEB
Part No.:
CMF6013K700FKEB
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CMF6013K700FKEB.pdf
Description:
RES 13.7K OHM 1W 1% AXIAL
Shipping
Inventory:981
Comments
CMF6013K700FKEB Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
CMF
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
13.7 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Composition:
Metal Film
Features:
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)