Vishay Dale CMF6016K200FKEB
Part No.:
CMF6016K200FKEB
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CMF6016K200FKEB.pdf
Description:
RES 16.2K OHM 1W 1% AXIAL
Shipping
Inventory:991
Comments
CMF6016K200FKEB Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
16.2 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)