Vishay Dale CMF601K5000FHEK
Part No.:
CMF601K5000FHEK
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CMF601K5000FHEK.pdf
Description:
RES 1.50K OHM 1W 1% AXIAL
Shipping
Inventory:741
Comments
CMF601K5000FHEK Specifications
Packaging:
Bulk
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Resistance:
1.5 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)