Vishay Dale CMF6024K300FKEB
Part No.:
CMF6024K300FKEB
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CMF6024K300FKEB.pdf
Description:
RES 24.3K OHM 1W 1% AXIAL
Shipping
Inventory:986
Comments
CMF6024K300FKEB Specifications
Resistance:
24.3 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)