Vishay Dale CMF60280R00BHEB
Part No.:
CMF60280R00BHEB
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CMF60280R00BHEB.pdf
Description:
RES 280 OHM 1W 0.1% AXIAL
Comments
CMF60280R00BHEB Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
CMF
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
280 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
1W
Composition:
Metal Film
Features:
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)