Vishay Dale CMF60330R00FKEB
Part No.:
CMF60330R00FKEB
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CMF60330R00FKEB.pdf
Description:
RES 330 OHM 1W 1% AXIAL
Comments
CMF60330R00FKEB Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
330 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)