Vishay Dale CPW05150R0JE14
Part No.:
CPW05150R0JE14
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CPW05150R0JE14.pdf
Description:
RES 150 OHM 5W 5% AXIAL
Comments
CPW05150R0JE14 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
CPW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
150 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
5W
Composition:
Wirewound
Features:
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 275°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.875" L x 0.375" W (22.22mm x 9.52mm)