Vishay Dale CPW1015K00HE143
Part No.:
CPW1015K00HE143
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CPW1015K00HE143.pdf
Description:
RES 15K OHM 10W 3% AXIAL
Comments
CPW1015K00HE143 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
CPW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
15 kOhms
Tolerance:
±3%
Power (Watts):
10W
Composition:
Wirewound
Features:
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 275°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
1.875" L x 0.375" W (47.62mm x 9.52mm)