Vishay Dale CW00527R00JE12HE
Part No.:
CW00527R00JE12HE
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CW00527R00JE12HE.pdf
Description:
RES 27 OHM 6.5W 5% AXIAL
Shipping
Inventory:100
Comments
CW00527R00JE12HE Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
CW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
27 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
6.5W
Composition:
Wirewound
Features:
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 350°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)