Vishay Dale CW005330R0JE12HE
Part No.:
CW005330R0JE12HE
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CW005330R0JE12HE.pdf
Description:
RES 330 OHM 6.5W 5% AXIAL
Comments
CW005330R0JE12HE Specifications
Resistance:
330 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
6.5W
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)