Vishay Dale CW005390R0JE73
Part No.:
CW005390R0JE73
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CW005390R0JE73.pdf
Description:
RES 390 OHM 6.5W 5% AXIAL
Shipping
Inventory:500
Comments
CW005390R0JE73 Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
390 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
6.5W
Features:
Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)