Vishay Dale CW00591R00JE12HE
Part No.:
CW00591R00JE12HE
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CW00591R00JE12HE.pdf
Description:
RES 91 OHM 6.5W 5% AXIAL
Shipping
Inventory:100
Comments
CW00591R00JE12HE Specifications
Resistance:
91 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
6.5W
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)