Vishay Dale CW010180R0JE12HE
Part No.:
CW010180R0JE12HE
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CW010180R0JE12HE.pdf
Description:
RES 180 OHM 13W 5% AXIAL
Shipping
Inventory:100
Comments
CW010180R0JE12HE Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
CW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
180 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
13W
Composition:
Wirewound
Features:
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 350°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)