Vishay Dale CW010200R0JE12HE
Part No.:
CW010200R0JE12HE
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CW010200R0JE12HE.pdf
Description:
RES 200 OHM 13W 5% AXIAL
Shipping
Inventory:100
Comments
CW010200R0JE12HE Specifications
Resistance:
200 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
13W
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)