Vishay Dale CW01022K00JE12
Part No.:
CW01022K00JE12
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CW01022K00JE12.pdf
Description:
RES 22K OHM 13W 5% AXIAL
Comments
CW01022K00JE12 Specifications
Resistance:
22 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
13W
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)