Vishay Dale CW010390R0JE12HE
Part No.:
CW010390R0JE12HE
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CW010390R0JE12HE.pdf
Description:
RES 390 OHM 13W 5% AXIAL
Comments
CW010390R0JE12HE Specifications
Resistance:
390 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
13W
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)