Vishay Dale CW0108R200JE12
Part No.:
CW0108R200JE12
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CW0108R200JE12.pdf
Description:
RES 8.2 OHM 13W 5% AXIAL
Comments
CW0108R200JE12 Specifications
Resistance:
8.2 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
13W
Features:
Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)