Vishay Dale CW010R3300KE123
Part No.:
CW010R3300KE123
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CW010R3300KE123.pdf
Description:
RES 0.33 OHM 13W 10% AXIAL
Comments
CW010R3300KE123 Specifications
Resistance:
330 mOhms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
13W
Operating Temperature:
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)