Vishay Dale CW02B220R0JE70
Part No.:
CW02B220R0JE70
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CW02B220R0JE70.pdf
Description:
RES 220 OHM 3.75W 5% AXIAL
Comments
CW02B220R0JE70 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
CW
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
220 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
3.75W
Composition:
Wirewound
Features:
Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 350°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.188" Dia x 0.562" L (4.78mm x 14.27mm)