Vishay Dale CW02B27R00JE70
Part No.:
CW02B27R00JE70
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CW02B27R00JE70.pdf
Description:
RES 27 OHM 3.75W 5% AXIAL
Comments
CW02B27R00JE70 Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
27 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
3.75W
Features:
Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension:
0.188" Dia x 0.562" L (4.78mm x 14.27mm)