TE Connectivity Passive Product ER58R22JT
Part No.:
ER58R22JT
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ER58R22JT.pdf
Description:
RES 0.22 OHM 5% 7W AXIAL
Comments
ER58R22JT Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
ER, CGS
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Resistance:
220 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
7W
Composition:
Wirewound
Features:
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.315" Dia x 0.874" L (8.00mm x 22.20mm)