Vishay Dale ERC50681K00BHEK500
Part No.:
ERC50681K00BHEK500
Description:
RES 681K OHM 0.1% 1/10W AXIAL
Comments
ERC50681K00BHEK500 Specifications
Resistance:
681 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)