Vishay Dale ERC551M0600BEEK500
Part No.:
ERC551M0600BEEK500
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ERC551M0600BEEK500.pdf
Description:
RES 1.06M OHM 0.1% 1/8W AXIAL
Comments
ERC551M0600BEEK500 Specifications
Resistance:
1.06 MOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)