Vishay Dale ERC551M5800BEEK600
Part No.:
ERC551M5800BEEK600
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ERC551M5800BEEK600.pdf
Description:
RES 1.58M OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Comments
ERC551M5800BEEK600 Specifications
Resistance:
1.58 MOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)