Vishay Dale ERC652M2100BHEK500
Part No.:
ERC652M2100BHEK500
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ERC652M2100BHEK500.pdf
Description:
RES 2.21M OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Comments
ERC652M2100BHEK500 Specifications
Resistance:
2.21 MOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)