Vishay Dale ERC65475K00FKEA500
Part No.:
ERC65475K00FKEA500
Description:
RES 475K OHM 1% 1/2W AXIAL
Comments
ERC65475K00FKEA500 Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
475 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)