Panasonic Electronic Components ERD-S1TJ363V
Part No.:
ERD-S1TJ363V
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ERD-S1TJ363V.pdf
Description:
RES 36K OHM 5% 1/2W AXIAL
Shipping
Inventory:408
Comments
ERD-S1TJ363V Specifications
Resistance:
36 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
-150/ -350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.091" Dia x 0.250" L (2.30mm x 6.35mm)