Panasonic Electronic Components ERD-S2TJ364V
Part No.:
ERD-S2TJ364V
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ERD-S2TJ364V.pdf
Description:
RES 360K OHM 5% 1/4W AXIAL
Shipping
Inventory:905
Comments
ERD-S2TJ364V Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
ERDS2
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Obsolete
Resistance:
360 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Carbon Film
Features:
Temperature Coefficient:
-150/ -700ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)