Panasonic Electronic Components ERD-S2TJ390V
Part No.:
ERD-S2TJ390V
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ERD-S2TJ390V.pdf
Description:
RES 39 OHM 5% 1/4W AXIAL
Shipping
Inventory:507
Comments
ERD-S2TJ390V Specifications
Resistance:
39 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
-150/ -350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)