Panasonic Electronic Components ERG-1SJ160V
Part No.:
ERG-1SJ160V
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ERG-1SJ160V.pdf
Description:
RES 16 OHM 5% 1W AXIAL
Shipping
Inventory:665
Comments
ERG-1SJ160V Specifications
Resistance:
16 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension:
0.110" Dia x 0.354" L (2.80mm x 9.00mm)