Panasonic Electronic Components ERG-2SJ111E
Part No.:
ERG-2SJ111E
Package:
Axial, Radial Formed
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ERG-2SJ111E.pdf
Description:
AXIAL RADIAL FORMED110 OHM 5% 2W
Shipping
Inventory:154
Comments
ERG-2SJ111E Specifications
Resistance:
110 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension:
0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)