Panasonic Electronic Components ERG-2SJ131
Part No.:
ERG-2SJ131
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ERG-2SJ131.pdf
Description:
RES 130 OHM 5% 2W AXIAL
Shipping
Inventory:999
Comments
ERG-2SJ131 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
ERG
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Resistance:
130 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Composition:
Metal Oxide Film
Features:
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)