Panasonic Electronic Components ERG-2SJ133V
Part No.:
ERG-2SJ133V
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ERG-2SJ133V.pdf
Description:
RES 13K OHM 5% 2W AXIAL
Shipping
Inventory:899
Comments
ERG-2SJ133V Specifications
Resistance:
13 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension:
0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)