Panasonic Electronic Components ERG-2SJ510V
Part No.:
ERG-2SJ510V
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ERG-2SJ510V.pdf
Description:
RES 51 OHM 5% 2W AXIAL
Comments
ERG-2SJ510V Specifications
Packaging:
Cut Tape (CT)
Resistance:
51 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension:
0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)