Panasonic Electronic Components ERG-2SJ910
Part No.:
ERG-2SJ910
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ERG-2SJ910.pdf
Description:
RES 91 OHM 5% 2W AXIAL
Shipping
Inventory:857
Comments
ERG-2SJ910 Specifications
Packaging:
Bulk
Resistance:
91 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension:
0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)