Panasonic Electronic Components ERG-3SJ330
Part No.:
ERG-3SJ330
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ERG-3SJ330.pdf
Description:
RES 33 OHM 5% 3W AXIAL
Shipping
Inventory:585
Comments
ERG-3SJ330 Specifications
Packaging:
Bulk
Resistance:
33 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
3W
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension:
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)