Panasonic Electronic Components ERG-3SJ363
Part No.:
ERG-3SJ363
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ERG-3SJ363.pdf
Description:
RES 36K OHM 5% 3W AXIAL
Comments
ERG-3SJ363 Specifications
Packaging:
Bulk
Resistance:
36 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
3W
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension:
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)