Vishay Dale ERL0522M000JNEK500
Part No.:
ERL0522M000JNEK500
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ERL0522M000JNEK500.pdf
Description:
RES 22M OHM 5% 1/8W AXIAL
Comments
ERL0522M000JNEK500 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
ERL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
22 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Composition:
Metal Film
Features:
Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)