Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF2402
Part No.:
ERO-S2PHF2402
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ERO-S2PHF2402.pdf
Description:
RES 24K OHM 1% 1/4W AXIAL
Shipping
Inventory:590
Comments
ERO-S2PHF2402 Specifications
Resistance:
24 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)