Panasonic Electronic Components ERO-S2PHF36R0
Part No.:
ERO-S2PHF36R0
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ERO-S2PHF36R0.pdf
Description:
RES 36 OHM 1% 1/4W AXIAL
Shipping
Inventory:615
Comments
ERO-S2PHF36R0 Specifications
Resistance:
36 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)