Panasonic Electronic Components ERX-2SJ3R9V
Part No.:
ERX-2SJ3R9V
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ERX-2SJ3R9V.pdf
Description:
RES 3.9 OHM 5% 2W AXIAL
Shipping
Inventory:514
Comments
ERX-2SJ3R9V Specifications
Packaging:
Cut Tape (CT)
Resistance:
3.9 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension:
0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)