Panasonic Electronic Components ERX-3SJ3R6
Part No.:
ERX-3SJ3R6
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ERX-3SJ3R6.pdf
Description:
RES 3.6 OHM 5% 3W AXIAL
Shipping
Inventory:560
Comments
ERX-3SJ3R6 Specifications
Packaging:
Bulk
Resistance:
3.6 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
3W
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension:
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)