Panasonic Electronic Components ERX-3SJR82
Part No.:
ERX-3SJR82
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ERX-3SJR82.pdf
Description:
RES 0.82 OHM 5% 3W AXIAL
Shipping
Inventory:300
Comments
ERX-3SJR82 Specifications
Packaging:
Bulk
Resistance:
820 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
3W
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension:
0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)