Vishay Techno FHV075100MKNRB
Part No.:
FHV075100MKNRB
Manufacturer:
Vishay Techno
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.FHV075100MKNRB.pdf
Description:
FHV075, RADIAL, 100M, 10%, 200P
Comments
FHV075100MKNRB Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Vishay Techno
Series:
FHV Radial
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
100 MOhms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Thick Film
Features:
High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Radial
Size / Dimension:
0.570" L x 0.125" W (14.48mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.290" (7.36mm)