Vishay Techno FHV1007M25JNRS
Part No.:
FHV1007M25JNRS
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.FHV1007M25JNRS.pdf
Description:
FHV100, RADIAL, 7.25M, 5%, 200P
Shipping
Inventory:100
Comments
FHV1007M25JNRS Specifications
Packaging:
Strip
Resistance:
7.25 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Features:
High Voltage, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
1.070" L x 0.125" W (27.18mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.360" (9.14mm)