Vishay Techno FHV40047M0FKEB
Part No.:
FHV40047M0FKEB
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.FHV40047M0FKEB.pdf
Description:
FHV400, RADIAL, 47M, 1%, 100PPM
Shipping
Inventory:100
Comments
FHV40047M0FKEB Specifications
Packaging:
Bulk
Resistance:
47 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Features:
High Voltage, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
1.050" L x 0.125" W (26.67mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.630" (16.00mm)