YAGEO FMP200JT-52-560R
Part No.:
FMP200JT-52-560R
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.FMP200JT-52-560R.pdf
Description:
RES 560 OHM 5% 2W AXIAL
Shipping
Inventory:472
Comments
FMP200JT-52-560R Specifications
Packaging:
Cut Tape (CT)
Resistance:
560 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.154" Dia x 0.354" L (3.90mm x 9.00mm)