YAGEO FMP300JR-73-27K
Part No.:
FMP300JR-73-27K
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.FMP300JR-73-27K.pdf
Description:
RES 27K OHM 5% 3W AXIAL
Comments
FMP300JR-73-27K Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
27 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
3W
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)