Bourns Inc. FW20A27R0JA
Part No.:
FW20A27R0JA
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.FW20A27R0JA.pdf
Description:
RES 27 OHM 5% 2W AXIAL
Comments
FW20A27R0JA Specifications
Resistance:
27 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.236" Dia x 0.472" L (6.00mm x 12.00mm)